Ekogroszek – w worku czy luzem ?

Dlaczego warto kupować ekogroszek workowany?

Ekogroszek jest węglem drobnym, jeśli będziemy go magazynować luzem to błyskawicznie zwietrzeje i straci swoje właściwości, zaczną się tworzyć spieki, będzie dużo popiołu, wydajność pieca spadnie o ok.  25%, w kotłowni będzie pył, który będzie zasysany przez wentylator i silnik, bardzo często dochodzi do zatkania retory, awarii silnika lub nadmuchu.

Węgiel to minerał, który miedzy innymi zawiera również gazy, ekogroszek przechowywany luzem wietrzeje, utlenia się i butwieje. Statystycznie w 8 tygodni może stracić 20-30% swoich właściwości energetycznych. Kupowanie ekogroszku luzem jest tylko pozorną oszczędnością! W efekcie spala się go więcej o ok. 25%.

Kupując EKOGROSZEK WORKOWANY mamy pewność że palimy wysoko jakościowym, nie zwietrzałym paliwem! Łatwo go składować o raz wygodnie dozować. W efekcie oszczędzamy czas i pieniądze!
Zapakowany Ekogroszek ma gwarancję odpowiedniej wagi. W praktyce oznacza to, iż kupując 25 kg worek tego paliwa masz pewność, że właśnie tyle go tam jest.

Spalanie Ekogroszku w kotłach z paleniskami retortowymi jest niezwykle wygodne. Zautomatyzowana praca takiego kotła wymaga bardzo małego zaangażowanie obsługi ograniczającej się jedynie do zasypu Ekogroszku i usunięcia popiołu z częstotliwością raz na kilkanaście dni.