Ekogroszek

Czym jest EKOGROSZEK?

EKO GROSZEK oferowany przez firmę Golden Stone produkowany jest na bazie wyselekcjonowanych gatunków wysokokalorycznego węgla kamiennego, pochodzącego zarówno z polskich jak i czeskich kopalń. Wysoka jakość produktu bazowego oraz stosowane wysokie normy technologiczne sprawiają, iż nasz Ekogroszek cechuje się bardzo wysoką jakością i wydajnością energetyczną.

Stosowanie EKO GROSZKU ma niezwykle wiele zalet, dzięki ograniczonej emisji szkodliwych produktów jest on przede wszystkim przyjazny środowisku, co więcej jest to jeden z najtańszych dostępnych na rynku nośników energii. Dodatkowym walorem jest fakt, że spalając się pozostawia niewielkie ilości pyłu, co znacznie ułatwia jego używanie, gdyż nie trzeba każdorazowo czyścić pieca z jego pozostałości.

Ekogroszek stanowi bardzo korzystne alternatywne źródło energii. Często używanym przez oponentów argumentem, jest koszt kotłów przystosowanych do spalania tego typu paliwa. Obalenie tej tezy jest bardzo proste: jest to paliwo o wysokich wartościach energetycznych przez co jest bardzo ekonomiczne. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu nawet 50%. Warto więc podjąć jednorazowy koszt zakupu dobrego kotła retortowego przystosowanego do pozyskiwania energii cieplnej z Ekogroszku, który zwróci się już w przeciągu kilku sezonów grzewczych.

Co znajduje się w naszej ofercie?

Firma Golden Stone ma do zaoferowania trzy rodzaje Ekogroszku charakteryzujące się następującymi parametrami:

 

BLACK STONE

BLACK STONE Super

BLACK STONE Premium

 Wartość opałowa min. 22 000 kJ/kg min. 24 000 kJ/kg min. 27 000 kJ/kg
 Ciepło spalania min. 24 000 kJ/kg min. 26 000 kJ/kg min. 29 000 kJ/kg
 Zawartość siarki do 1,5% do 1%  do 1%
 Zawartość popiołu do 6% do 10%  do 10%
 Granulacja 5-25 mm  5-25mm 5-25mm
 Wilgotność min. 8% min. 6% min. 6%